przez RR (1 komentarzy)

... i znowu panny sznurem ...

Święto kawalerii

Informacja z Warszawy jednak w duchu tradycji lokalnych. Obchody Święta Kawalerii Polskiej, które odbywały się na Placu Piłsudskiego w Warszawie dały pasjonatom ogromną radość. Przemarsz kawalerii z wielka radością obserwowali zarówno starsi jak i najmłodsi mieszkańcy Warszawy. Święto to upamiętnia datę Bitwy Kawaleryjskiej pod Komarowem w dniu 31 sierpnia 1920 r., którą stoczyła 1. Dywizja Jazdy pod dowództwem Juliusza Rómmla z sowiecką konną armią Siemiona Budionnego.
Z ogromna niecierpliwością czekam na naszych szwoleżerów
Fotografie publikowane dzięki uprzejmości: PAP/Tomasz Gzell

Wróć

Komentarze

Skomentował a |

szkoda że powrót szwoleżerów u nas jest tylko raz w roku :(

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 2 i 8?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: