przez RR (0 komentarzy)

Na ksenofobię - odpowiadamy humorem.

Tulipan to lipa

Włączamy się w akcję bojkotu towarów pochodzących z Holandii
Niedawno media obiegła informacja o holenderskim portalu, zachęcającym do składania donosów na Polaków oraz innych obywateli Europy Środkowo-Wschodniej, autorstwa Partii Wolności Geerta Wildersa.
Mimo protestów unijnych ambasadorów "bruksela" na razie nie będzie pozywać Holandii za ten wybitnie antypolski portal.
Protest przeciwko takim praktykom rozpoczęli więc sami polacy. W Warszawie sprzeciw zapoczątkowała stacja RMF24, a w Hadze polski ambasador podjął inicjatywę napisania listu do przewodniczących frakcji politycznych.
Akcja polega na wysyłaniu e-maili protestacyjnych do holenderskiej ambasady w Warszawie i do Geerta Wildersa osobiście.
O akcji zrobiło się już głośno w samej holandii, choćby za sprawą artykułu w najpoważniejszym holenderskim dzienniku "NRC Handelsblad", który bije na alarm znamiennym logo akcji - przekreślonym czerwonym tulipanem.
"W ten sposób możemy uświadomić Holendrom, że ich dobrobyt to także zasługa pracy Polaków oraz tego, że kupujemy holenderskie towary w polskich sklepach. Rezygnacja z tego może Holendrów drogo kosztować. Na ksenofobię - odpowiadamy humorem. I zobaczymy, kto się będzie śmiał ostatni. Jednocześnie podkreślmy, że nasz plakat jest symbolicznym ostrzeżeniem pod adresem działaczy antypolskiej partii w Holandii. Zachęcamy wszystkich, by dalej kupowali tulipany - szczególnie te, które są hodowane w naszym kraju. Polskie tulipany są najpiękniejsze." - opisuje akcję RMF24.

Chętnych informujemy, że można wysłać e-mail bezpośrednio do ambasady (war@minbuza.nl) i do Geerta Wildersa (g.wilders@tweedekamer.nl). Do każdego wysłanego e-maila możemy dołączyć logo akcji.
Szczerze zachęcamy przy okazji zbliżającego się Dnia Kobiet do kupowania zdecydowanie ładniejszych polskich tulipanów.
Żartobliwy plakat protestacyjny z hasłem "Tulipan to lipa" możecie ściągać, umieszczać na serwisach społecznościowych. Powiedzmy zdecydowane NIE dla wszelkich przejawów działań antypolskich.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 6 plus 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: