przez RR (0 komentarzy)

PO,PiS,RPP,PSL,SLD taka kolejność w wyborach do Sejmu

Wstępne wyniki wyborów parlamentarnych

Oficjalne wyniki wyborów zostaną ogłoszone we wtorek wieczorem, jednak już dziś możemy śmiało powiedzieć, że liderami w wyścigu na Wiejską zostali przedstawiciele Platformy Obywatelskiej (39,6 proc.). Za nimi Prawo i Sprawiedliwość (30,1 proc.) oraz Ruch Poparcia Palikota (10,1 proc.). W Sejmie poza tymi ugrupowaniami znajdą się jeszcze PSL (8,2 proc.) oraz SLD (7,7 proc.). Są to jedynie wyniki sondaży, jakie przeprowadził TNS OBOP na zlecenie TVN24 i TVP. Choć jeszcze się może to zmienić już widzimy, że mamy w tych wyborach 2 wygranych i 2 przegranych.
Wygranym jest naturalnie PO ale też Ruch Poparcia Palikota, który (jeśli dane się potwierdzą) odniósł dość niespodziewany przez wielu a co za tym idzie i spektakularny sukces.
Na tarczy wraca PiS wespół z SLD. Ten pierwszy dlatego, że deklarował wyścig po zwycięstwo w tych wyborach i się nie udało. Drugi, bo przegrana z PSL w skali kraju niezbyt dobrze o sile lewicy świadczy.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 5 plus 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: