(2 komentarzy)

Panie radny Niestępski. A Honor?

List otwarty do Radnego Rady Powiatu Wojciecha Niestępskiego

Panie Radny!  Został Pan zatrzymany w czasie prowadzenia samochodu po pijanemu. Tak po pijanemu, bo przy ponad 2 ‰ alkoholu trudno już mówić o stanie nietrzeźwości. Pan był po prostu pijany. Stworzył Pan zagrożenie dla bezpieczeństwa publicznego. Pan, lekarz i osoba, która współtworzy lokalne prawo. Czy uważa Pan, że nadal ma Pan moralne prawo do korzystania z mandatu radnego, który jest wyrazem publicznego zaufania do Pana?

Czy tak drastyczne nadużycie tego zaufania nie skłania Pana do zrzeczenia się tego mandatu i ewentualnego poddania się weryfikacji wyborców w następnych wyborach samorządowych? Jak Pan może w tej chwili spojrzeć w oczy swoim kolegom partyjnym, innym radnym i przede wszystkim wyborcom? Dla mnie jest Pan człowiekiem, który świadomie zdecydował się na ewentualne skutki swojego czynu, czyli nawet doprowadzenie do wypadku ze skutkiem śmiertelnym. A chyba nie muszę przekonywać Pana jako lekarza, jakie działania ma alkohol i że taki efekt był prawdopodobny.

Panie radny! Jeżeli słyszał Pan kiedyś słowo Honor i zna Pan jego znaczenie – to niech Pan postąpi jak człowiek honorowy. Jeżeli nie zrzeknie się Pan Mandatu radnego  nadal pełnił Pan będzie tę funkcję – dla mnie (a myślę, że również dla wielu innych wyborców) będzie Pan zasługiwał tylko na pogardę.

Andrzej Kraszewski

Wróć

Komentarze

Skomentował honor |

honor? daj spokój, nie chciał płacić za własne błędy i tyle. dajmy mu spokój, wszyscy na jego miejscu unikali by kary w podobny sposób

Skomentował nie zgadzam się |

to osoba zaufania publicznego, nie powinien unikać kary. Jeśli tak będzie się podchodzić do odpowiedzialności to co zostanie z szacunku dla urzędu i pozycji radnego, posła, prezydenta?

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 4 i 7.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: