przez RR (0 komentarzy)

Zapracowani radni, zamykane szkoły i ... weźcie w końcu te drogi - czyli podsumowanie nadzwyczajnie pilnej sesji

Nadzwyczajnie pilna sesja

Wczoraj (27.02.2012r.) odbyła się nadzwyczajna sesja Rady Powiatu.
Zwołana w zasadzie dla dwóch spraw: przekazanie dróg miastu i stopniowa likwidacja liceów profilowanych.
Wicestarosta Andrzej Pawłowski zapewnił (wbrew ligice), że podjęte decyzje nie wpłyną na ilość zatrudnienia w szkołach. To ciekawy z punktu widzenia matematycznego model zagospodarowania nadwyżki nauczycieli.
Padła też ciekawa propozycja zmiany godzin obrad sesji rady powiatu na godziny popołudniowe. Z taką propozycją wyszedł radny Krzemiński. Według pomysłodawcy powodem jest chęć dopasowania godzin w celu uniknięcia kolizji z pracą zawodową radnych.
Nieoficjalnie dowiedzielismy się, że powodem sa podejrzenia o podwójne wynagradzanie osób zasiadających w Radzie.
Zastanawiające jest, że potrzeba było aż nadzwyczajnej sesji Rady Powiatu żeby zdecydować o przekazaniu dróg miastu pod budowaną "pętlę miejską".
Tak samo jak potrzeba nadzwyczajnej sesji by przegłosować likwidację szkół średnich profilowanych. To rzeczywiście sprawy pilne, nie cierpiące zwłoki i wynikające z uwarunkowań występujących nagle.
Czyżby zabrakło czasu na organizację? Czyżby zapracowani radni nie zdołali tych punktów "wciągnąć" pod obrady poprzedniej sesji?
Chyba że ważne jest (skoro trzeba będzie przychodzić popołudniami) by dostać o jedną dietę więcej.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Jaka jest suma 8 i 5?
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to: