(0 komentarzy)

Wszyscy zainteresowani poznaniem sztuki romantycznej będą mieli ku temu niebywałą sposobność w nowopowstającym centrum koncertowo – teatralno – ekspozycyjnym.

Centrum koncertowo - teatralne w Opinogórze

Jest ono jedną z atrakcji Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Atrakcją numer jeden wśród odwiedzających z pewnością okaże się odbudowana Oranżeria, znajdująca się w parku. Koszt inwestycji wyniesie ok. 12 mln złotych, z czego ok. 8 mln pokryje pozyskana dotacja z Unii Europejskiej. Zasługa przy tym nieoceniona Zarządu Województwa Mazowieckiego, który znacząco przyczynił się do powstania centrum.
Dzięki wieloletnim staraniom, Muzeum w Opinogórze jest jedną z nielicznych placówek dysponujących tak obszerną galerią, nawiązującą do polskiego romantyzmu. Rozbudowa pozwoli na unowocześnienie wystaw oraz korzystanie z różnorodnych środków przekazu. Przedsięwzięcie z pewnością zapewni większe zainteresowanie odbiorców, tym  jakże ważnym okresem w dziejach naszego narodu. Wszyscy goście, a rocznie jest ich ok. 16 tys., mogą zwiedzać kompleks zajmujący blisko 22 ha, w którego skład wchodzą m.in.: Neogotycki Zameczek, Dwór Krasińskich czy Oficyna Dworska.
W latach 2010-2012 pozyskano fundusze z RPO WM 2007-2013, dzięki którym Muzeum Romantyzmu otrzymało możliwość rozbudowy. Na terenie parku znalazło swoje miejsce kilka nowych budynków, ale najważniejszym i najbardziej okazałym jest z całą pewnością wspomniana już Oranżeria. Przykuje ona uwagę miłośników historii, gdyż zajmie miejsce dawnej oranżerii pałacowej, która istniała do XIX w. Centrum koncertowo-teatralne składać się będzie z dwóch pięter, na których znajda się m.in.: garderoby artystów, sale bankietowe, oranżeria z ekspozycją romantyczną, a także sala z przepięknym fortepianem. Odnowa czeka też plac wokół budynków. Miejsce dla siebie znajdzie tam fontanna zaprojektowana przez Waleriana Kronenberga na przełomie XVIII – XIX w.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 7 plus 3.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+