przez RR (0 komentarzy)

Choć prywatyzacja miała miejsce prawie 2 lata temu, to wciąż trwają ustalenia, czy została ona przeprowadzona zgodnie z prawem

Dalsze losy prywatyzacji PKS w Ciechanowie

Narzekający, i nie bez powodu, na złą jakość usług klienci oraz coraz większa dziura w budżecie przyczyniły się do ogłoszenia w grudniu 2009 r. przetargu dotyczącego sprzedaży 6 placówek PKS w województwie mazowieckim. Pół roku później firma Mobilis nabyła spółki w takich miastach jak: Ciechanów, Płock, Mława, Ostrołęka, Mińsk Mazowiecki i Przasnysz.
Choć prywatyzacja miała miejsce prawie 2 lata temu, to wciąż trwają ustalenia, czy została ona przeprowadzona zgodnie z prawem. Agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego rozpoczęli we wrześniu kontrolę w Ministerstwie Skarbu Państwa, któremu podlegały sprzedane w 2010 roku placówki PKS. Zgodnie z informacją rzecznika CBA Jacka Dobrzyńskiego kontrola miała potrwać ok. 3 miesięcy, a więc sprawa powinna zostać wyjaśniona do końca grudnia. Wczoraj, z nieoficjalnych żródeł, dowiedzieliśmy się, że sprawa najprawdopodobniej nie będzie miała swojego szczęśliwego finału w tym roku a kontrola została wszczęta w wyniku podejrzeń dotyczących sprzedania spółek po zaniżonych cenach. Oficjalnie CBA żadnej z tych informacji nie potwierdziło.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 6 plus 8.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+