(0 komentarzy)

Drogi mamy coraz lepsze

Na terenie Mazowsza zmodernizowano w ramach „Narodowego programu przebudowy dróg lokalnych” już 1000 km. Wysoko w ocenach realizowanych modernizacji znalazł się między innymi rejon powiatu ciechanowskiego. Statystyki dotyczące ciechanowskiej infrastruktury drogowej to (125 km i 30,7 mln zł).

Najwyżej plasuje się rejon ostrołęcki. Przebudowano tu najdłuższą sieć dróg mazowieckich, bo aż (221 km i 45,1 mln zł dotacji). Potem kolejno statystyki wskazują na region radomski (198 km i 51,8 mln zł) i warszawski (177 km i 81,2 mln zł). Oceny wysokie zebrały również wnioski siedleckiego (109 km i 39 mln zł) oraz płockiego (43 km i 12,3 mln zł).

Jeżeli chodzi o wykorzystanie pieniędzy z rządowego programu przebudowy dróg lokalnych, to region Mazowsza robi tu najwięcej. Samorządom przekazano w okresie 2009 – 2012 r. dotacje w kwocie 260,1 mln zł. - Do końca tego roku będziemy mieli dokładnie 1013 km wyremontowanych lub zbudowanych dróg, czyli dystans dzielący nas od Kopenhagi, Helsinek czy Zagrzebia. Co ważne, nowe odcinki spełniają wymogi bezpieczeństwa i zdecydowanie poprawiają jakość lokalnej infrastruktury” – informuje wojewoda mazowiecki Jacek Kozłowski, który ma przeznaczyć w sumie ponad 308 mln zł dotacji na 310 zadań modernizacyjnych zaplanowanych na 5 lat.

W roku 2014 na budowę, przebudowę i remonty przeznaczy się w mazowieckiem 24,1 mln zł. Kwota będzie podzielona równo pomiędzy drogi gminne i powiatowe. 55 projektów powiatowych i 128 gminnych widnieje na wstępnej liście rankingowej i obejmują one razem 416 km dróg. Szansę na dotowanie ze strony rządowej ma 19 zadań najlepiej na tej liście punktowanych.

Głównym celem „Narodowego program przebudowy dróg lokalnych – Etap II Bezpieczeństwo – Dostępność – Rozwój” jest poprawa infrastruktury, czyli polepszenie komunikacji mieszkańców. Program ten kontynuuje inny - „Narodowy program przebudowy dróg lokalnych 2008-2011”, który udowodnił, że modernizacje zwiększają atrakcyjność inwestycyjną samorządu. Głównym założeniem tej polityki jest kontynuowanie rozwoju i unowocześnianie komunikacji lokalnej w latach 2012-2015.

Wróć

Komentarze

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 9 plus 5.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+