przez RR (1 komentarzy)

Czy stan instalacji energetycznych w naszym mieście i jego okolicach nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców

Kable pod napięciem leżą na asfalcie

Po tragedii, do której doszło we wtorek 21 sierpnia w Krzeszowie, gdy porażone prądem zginęły dwie dziewczynki (11 i 12 lat) warto się zastanowić czy stan instalacji energetycznych w naszym mieście i jego okolicach nie stwarza zagrożenia dla życia i zdrowia mieszkańców.

W większości miejsc naszego miasta zagrożeń bezpośrednich nie ma. Są jednak i takie miejsca jak to, które zobaczą Państwo na załączonych zdjęciach, gdzie przewody energetyczne znajdują się na wysokości niespełna 2 metrów nad ziemią. Taki obraz nędzy i rozpaczy zastaliśmy na osiedlu Kargoszyn. Na zwisające niemal do samej ziemi przewody elektryczne skarżą się mieszkańcy pobliskich domów oraz jeżdżący tamtędy kierowcy. Jest ich całkiem sporo, bo skracają sobie drogę z Chruszczewa do Przążewa omijając całe miasto. To taka mała miejska pętla. Bynajmniej do tej pory była ciekawą trasą, bo od czasu budowy kanalizacji, tamtejsze ulice zostały wręcz zmasakrowane. O tym już wkrótce, teraz mówimy o trakcjach sieci energetycznej, które tamtędy biegną. Wyglądają one, niczym wylewające się z talerza spaghetti. Tyle, że kontakt z nimi zakończyć się może czymś zdecydowanie groźniejszym niż pomazanie sosem.

Zapytać chcieliśmy o stan sieci w tym miejscu w ENERGA-OPERATOR S.A. Niestety ani wczoraj ani dzisiaj nie znalazł się nikt kompetentny do udzielenia informacji. Uzyskaliśmy jedynie zapewnienie, że sprawa zostanie zbadana.

Jako że droga, z której pochodzą zdjęcia, należy w części do gminy Ciechanów a w części do miasta Ciechanów udamy się też w poniedziałek  -uzbrojeni naturalnie w zdjęcia- zarówno do Wójta Marka Kiwita jak i Prezydenta Waldemara Wardzińskiego.
Nie będziemy ślepo wierzyć w zapewnienia o zajęciu się sprawą, bo chcemy mieć poczucie graniczące z pewnością a nie tylko nadzieję, że u nas nie musi się wydarzyć tragedia by uruchomić wyobraźnię urzędników.
Dalszy ciąg tej sprawy już wkrótce.

Wróć

Komentarze

Skomentował mieszkaniec |

Do autora:

Jakbyś to TY robił zdjęcia dla których przewód jest przewód to zobaczyłbyś, że są to izolowane przewody.

widać mamy w mieście kolejny brukowiec coś w stylu F..t bądź jeszcze gorsza szmira...

Odpowiedział RR

Dziękuję za uwagę panie "mieszkaniec"

Zdjęcia pokazują oczywiście przewody trakcyjne izolowane. I owszem.

Sam doskonale wiesz, że nie tak one powinny wyglądać. Stan instalacji będącej pod napięciem nie tylko w tym rejonie jest tragiczny i to bez dwóch zdań.

Wypraszam też sobie nazywanie "brukowcem" czy "szmirą". Jeśli temat Ciebie bezpośrednio nie dotyczy to wcale nie znaczy, że nie jest ważny. Zresztą inaczej byś mówił gdybyś wiedział czym grozi porażenie prądem z takiego przewodu.

Artykuł dotyka też delikatnie problemu bezsilności mieszkańców w zderzeniu z takim "molochem" jak operator energetyczny. Tu nawet nie jest ważne że jest to Energa.

W mieście znajduje się cała masa niezabezpieczonych skrzynek przy miejskich latarniach, do których dostęp mają dzieci bawiące się w pobliżu. Czy w tym przypadku też wykażesz się ignorancją?

Bardzo chcę potraktować ten komentarz poważnie, jednak niestety mimo, iż czytam go po raz czwarty, nadal wygląda mi na prowokację.

Dodaj komentarz

Prosimy dodać 7 i 9.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+