przez RR (1 komentarzy)

Próżno szukać winnych zawłaszczenia miejskiego terenu

Miejski parking (nie) dla wszystkich

Przy ulicy Baczyńskiego w Ciechanowie usytuowany jest miejski parking. Działka miejska to i parking ogólnodostępny. Nic bardziej mylnego.
Miejsca parkingowe wyposażone zostały w blokady. Klucze do nich mają mieszkańcy pobliskich posesji. Czy na lokalizację parkingu wyraził zgodę Prezydent, czy na zapory również? - pytamy w Wydziale Inżynierii Miejskiej i Ochrony Środowiska.
Ten parking był zgłaszany, zawsze wydajemy zgodę jeśli wnioskujący zapewni budowę parkingu i jego utrzymanie na własny koszt - odpowiada pani Ewa Zduńczyk - Kierownik Wydziału.
Warunkiem zgody na ten i na każdy taki parking jest to by był ogólnodostępny - dodaje.
Jak było z budową tego parkingu sprawdzimy, bo dziwnie podobna kostka na parkingu do tej, z której położony jest cały okoliczny "miejski" chodnik.
Jak blokady pogodzić z wymogiem ogólnodostępności parkingu? To proste. Wystarczy zadeklarować że będą podnoszone jedynie w nocy. Jak jest faktycznie widać na zdjęciach poniżej. Według zapewnień urzędników mieszkańcy korzystający z zapór zostali poinformowani o konieczności opuszczania blokad w ciągu dnia. Sprawdziliśmy, w piątek o godz. 17:00 - blokady podniesione, wszystkie! Zapewne idzie jesień, bo dni coraz krótsze.
Albo ktoś gra na nosie urzędnikom miejskim albo - jak twierdzi Pan Janusz - "całe te warunki zgody na parking to lipa".

Dla zainteresowanych prywatnym parkingiem na miejskim terenie podajemy instrukcję:
krok 1
występujemy z podaniem do Prezydenta
krok 2
budujemy
krok 3
występujemy o możliwość zamontowania blokad (uzasadnienie - może być podejrzenie występowania aktów wandalizmu)

Tak w prostych 3 krokach możemy pobudować prywatny parking na miejskim terenie. A potem może prywatny parkometr ... kto wie.

Wróć

Komentarze

Skomentował ja |

jezeli nikt nie zrobilby tego parkingu, to bylaby tam ciagle trawa, ktora nie nioslaby zadnego pozytku. no chyba, ze zalozymy fakt, iz kazdy metr kwadratowy trawnika wplywa na poprawe jakosci powietrza, o to trzeba zapytac kogos kto bardziej sie zna na fotosyntezach i tym podobnych zjawiskach przyrodniczych. rozumiem, ze prawo trzeba przestrzegac, ale czy np w takich przypadkach nie mozna tego zalatwic w sposob bardziej polubowny. jezeli do momentu zbudowania tego parkingu nikt tam nie stawial samochodu, bo przeciez byloby to rowniez zlamaniem prawa to co zmienia fakt postawienia tam tych blokad. dodatkowo mozna zapisac postanowienie, ktore zabrania finansujacemu parking jakichkolwiek roszczen w przypadku prowadzeniu w tym miejscu inwestycji przez miasto, np budowanie chodnika lub parkingu za pieniadze miasta tym razem. dodatkowo pozdrawiam autora powyzszego tekstu, ktory zauwazyl podobienstwo kostki wykorzystanej do budowy parkingu i pobliskiego chodnika. mysle, ze ma racje, przeciez tak unikatowy material, niedostepny dla zwyklego smiertelnika nie mogl sie pojawic w dwoch miejscach.

Dodaj komentarz

Prosimy obliczyć 7 plus 4.
Ktoś niespełna rozumu (czyt. urzędnik z Brukseli) wykombinował, że skoro on jest durny, to inni ludzie też, i muszę każdego odwiedzającego poinformować, że każda przeglądarka używa ciasteczek, a jeśli zostawisz swój email w formularzu komentarza, to strona go zapisze. Ależ to niebywałe. Normalnie szok...

A wiesz, że jak napiszesz coś w komentarzu, to zostanie to opublikowane? No i pojawi się jako komentarz! No to Cię pewnie zaskoczyło. Dobrze, że takich mądrych urzędników mamy, bo bez tej informacji wcale byś o tym nie wiedział. Podobnie jak o tym, że jeśli zaznaczysz chęć informowania o nowych wpisach, to adres e-mail zostanie zapisany i dostaniesz na niego... informację o nowych wpisach. Zaskoczony?

Zainteresować Cię może jeszcze to:

przez Stefan Żagiel

Gazetowa rywalizacja

Miło patrzeć, jak pięknie rozwija się współzawodnictwo między samorządami powiatu i miasta Ciechanowa, zwłaszcza w dziedzinie kultury i rozrywki.

+

przez RR

Pożywka dla buty

W "Przeglądzie", który czytam systematycznie, ciekawy felieton Krzysztofa Mroziewicza pt. "Buta u władzy".

+