Coraz więcej chorych w szpitalu. Czy szkoły przejdą na zdalne? [LICZBY, WYKRESY]

Wzrost hospitalizacji jest już faktem. Podobnie jak rekordowy wzrost osób na kwarantannie i zleceń na testy wystawionych przez lekarzy POZ. Co z tego, że omikron może powodować łagodniejszy przebieg choroby - fala będzie tak potężna, że i tak chorych może być więcej niż kiedykolwiek . We wtorek 25 stycznia mieliśmy 36 995 nowych zakażeń. To, […] Artykuł Coraz więcej chorych w szpitalu. Czy szkoły przejdą na zdalne? [LICZBY, WYKRESY] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Pawłowicz w TK: Europejską Konwencję Praw Człowieka można wypowiedzieć. To moje prywatne zdanie

Wyrok na Europejską Konwencję Praw Człowieka odroczony o miesiąc. Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej nie rozstrzygnął, czy Trybunał w Strasburgu miał prawo ocenić skutki reform sądowych dla ludzi. RPO odmówił udziału w tych rozważaniach . Trybunał Konstytucyjny Julii Przyłębskiej sprawą zajmował się już dwa razy: 19 i 26 stycznia. Następna rozprawa za miesiąc – 23 lutego […] Artykuł Pawłowicz w TK: Europejską Konwencję Praw Człowieka można wypowiedzieć. To moje prywatne zdanie pochodzi z serwisu oko.press.
+

Spokój panuje w Kazachstanie. Protesty stłamszone, a prezydent pozbył się konkurencji

Wszystko wskazuje na to, że jedynym celem zapowiedzianych przez Tokajewa reform jest sprawić, by odtąd głównymi beneficjentami kazachskiego systemu gospodarczego była nie rodzina starego prezydenta Nursułtana Nazarbajewa, a najbliższe otoczenie samego Tokajewa.  . Minęły dwa tygodnie od krwawej pacyfikacji, która zakończyła trwające w Kazachstanie od 2 stycznia protesty. Zanim się dokonała, na ulice kazachskich miast […] Artykuł Spokój panuje w Kazachstanie. Protesty stłamszone, a prezydent pozbył się konkurencji pochodzi z serwisu oko.press.
+

Czechy i Słowenia do 2033 roku pozbędą się węgla. Polska w ogonie Europy

Kolejne kraje deklarują odejście od węgla. Nasi południowi sąsiedzi - Czesi - chcą z niego zrezygnować do 2033 roku. Plan dekarbonizacji ma już też Słowenia, Ukraina i Słowacja. A Polska? Polska będzie kopać i palić prawie do 2050 roku . Czechy: „Elektrownie węglowe zostaną wyłączone pod warunkiem zapewnienia wystarczających mocy rezerwowych. Nie dopuścimy do załamania […] Artykuł Czechy i Słowenia do 2033 roku pozbędą się węgla. Polska w ogonie Europy pochodzi z serwisu oko.press.
+

Mazurek: „Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd Tuska, jak Rosja na Ukrainie”. Wyjaśniamy różnicę

Europosłanka PiS Beata Mazurek na Twitterze porównała rosyjskie plany zmiany rządu w Kijowie z rzekomym poparciem Niemiec dla Donalda Tuska. Wyjaśniamy europosłance różnicę i analizujemy antytuskową obsesję władzy oraz jej antyniemiecką szajbę . „Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd, z Tuskiem na czele. Natomiast Rosja na Ukrainie. Co za zbieżność. Sojusz wchodzi w nową […] Artykuł Mazurek: „Niemcy chcą zainstalować w Polsce marionetkowy rząd Tuska, jak Rosja na Ukrainie”. Wyjaśniamy różnicę pochodzi z serwisu oko.press.
+

PREMIER M. MORAWIECKI BĘDZIE ROZMAWIAŁ Z INNYMI PARTIAMI WS. DALSZEJ WALKI Z PANDEMIĄ

Premier RP Mateusz Morawiecki zaprosił przewodniczących klubów, kół parlamentarnych oraz szefów partii politycznych na wspólne spotkanie dotyczące dalszej walki z pandemią COVID-19. Ma się ono odbyć we wtorek w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. Udział w spotkaniu potwierdzili już przedstawiciele Konfederacji i Porozumienia, Jarosława Gowina. Koalicja Obywatelska, Lewica i PSL mają dziś podjąć decyzje czy ich […]
+