„Egzekutor” Radzik uderza w kompromis rządu PiS z KE. Ściga sędziego za stosowanie prawa UE

Przemysław Radzik ściga na drodze dyscyplinarnej sędziego z Białegostoku za to, że podważył statusu neo-sędziego, który należał do PiS i wpłacił 12,5 tys. zł na jej fundusz. Działanie Radzika podważa kompromis rządu z KE, który ma odblokować miliardy z KPO. . Zastępca głównego rzecznika dyscyplinarnego Przemysław Radzik ściga sędziego Sławomira Bagińskiego z Sądu Apelacyjnego w […] Artykuł „Egzekutor” Radzik uderza w kompromis rządu PiS z KE. Ściga sędziego za stosowanie prawa UE pochodzi z serwisu oko.press.
+

Nie do policzenia. Zgodnie z prawem PiS wybory np. w Londynie mogą zostać „uznane za niebyłe”

Londyński eksperyment organizacji Polonia Głosuje odsłania kolejny pomysł władz na utrudnienie głosowania Polonii, która w trzech czwartych jest antypisowska. Znowelizowany Kodeks wyborczy opisuje, kiedy głosowanie w obwodach za granicą "uznaje się za niebyłe" . Kluczowy jest tu art. 230, § 2 Kodeksu wyborczego znowelizowanego w 2023 roku przez PiS w trybie „ekspresu legislacyjnego”: „Jeżeli okręgowa […] Artykuł Nie do policzenia. Zgodnie z prawem PiS wybory np. w Londynie mogą zostać „uznane za niebyłe” pochodzi z serwisu oko.press.
+

DYŻUR SENATORSKI |27.03.2023

Serdecznie zachęcam do wysłuchania Dyżuru Senatorskiego, podczas którego odpowiadałem na bieżące pytania zadawane przez Państwa.
+

Zwykły obywatel Kaczyński wydał polecenie Trybunałowi Konstytucyjnemu. Czy sędziowie posłuchają?

Jarosław Kaczyński wskazał, kto jest dziś szefem Trybunału Konstytucyjnego i przedstawił sugerowaną treść orzeczenia TK ws. ustawy o Sądzie Najwyższym. Ale nie jako prezes partii, a jako "zwykły obywatel": "Żadnego wpływu na decyzje Trybunału nie mam" – stwierdził lider PiS . Czy sparaliżowany przez wewnętrzny spór Trybunał Konstytucyjny zajmie się w końcu nowelą ustawy o […] Artykuł Zwykły obywatel Kaczyński wydał polecenie Trybunałowi Konstytucyjnemu. Czy sędziowie posłuchają? pochodzi z serwisu oko.press.
+

Jak Duda cudownie rozmnożył Polaków ratujących Żydów [SPRAWDZAMY]

„Tysiące Polaków spośród (…) miliona, którzy udzielali pomocy wówczas ukrywającym się Żydom, chroniącym się przed śmiercią, zostało zamordowanych” – mówił prezydent Duda w Markowej 24 marca. Te liczby to fantazja. Nawet historycy związani z władzą mówią, że są wielokrotnie niższe . 24 marca 2023 roku prezydent Andrzej Duda uczcił „Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów” […] Artykuł Jak Duda cudownie rozmnożył Polaków ratujących Żydów [SPRAWDZAMY] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Trzaskowski lepszym liderem Jednej Listy niż Tusk? Łatwiej strawny dla wyborców opozycji [SONDAŻ]

75 proc. wyborców opozycji chciałoby, żeby po wygranych wyborach premierem został Rafał Trzaskowski - wynika z sondażu Ipsos dla OKO.press i TOK FM. To wynik lepszy niż Donalda Tuska. Obydwu polityków istotnie różni także niechęć wśród wyborców opozycji . Sytuacja polityczna z pozoru jest jasna i klarowna: opozycyjną siłą polityczną z największym poparciem w sondażach […] Artykuł Trzaskowski lepszym liderem Jednej Listy niż Tusk? Łatwiej strawny dla wyborców opozycji [SONDAŻ] pochodzi z serwisu oko.press.
+