Rosjanie biorą północ Donbasu w kleszcze. Ofensywa nie słabnie [SYTUACJA NA FRONCIE]

Rosjanie kontynuują ofensywę w północnej części obwodu donieckiego – nie widać również żadnych oznak, by przygotowywali się do pauzy operacyjnej. Obecnie można mówić o ataku z dwóch kierunków . Rzut oka na mapę pozwala łatwo zrozumieć obecne intencje Rosjan – zarówno od wschodu, jak i od północy dążą oni do podboju całego terenu stanowiącego otoczenie […] Artykuł Rosjanie biorą północ Donbasu w kleszcze. Ofensywa nie słabnie [SYTUACJA NA FRONCIE] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Zbliża się nowy strajk nauczycieli? ZNP: „Albo rozmowy z premierem, albo spór zbiorowy”

ZNP domaga się negocjacji z premierem i prezydentem. Chodzi o wynagrodzenia i warunki pracy, ale też o przyszłość uczniów. Tylko czy kolejny strajk jest w ogóle możliwy? . Związek Nauczycielstwa Polskiego oczekuje niezwłocznych rozmów z premierem Mateuszem Morawieckim pod patronatem prezydenta Andrzeja Dudy. Temat? Fatalna sytuacja w oświacie. Jeśli do spotkania nie dojdzie do 31 sierpnia, […] Artykuł Zbliża się nowy strajk nauczycieli? ZNP: „Albo rozmowy z premierem, albo spór zbiorowy” pochodzi z serwisu oko.press.
+

Skok PiS na samorządy prawnicze podważy nasze prawo do sądu [Uchwały NRA i Rady Radców Prawnych]

Grupa posłów, którym przewodzi adwokat i poseł Solidarnej Polski Piotr Sak, wnioskiem do Trybunału Przyłębskiej może rozbić i osłabić samorządy prawnicze. I nie tylko. Powstaną – jak w związkach zawodowych – różne konkurujące grupy, a władza będzie mogła je wykorzystywać na zasadzie: dziel i rządź. W przypadku adwokatów i radców w grę wchodzi prawo do sądu . Silny samorząd zawodowy, podobnie jak silny samorząd lokalny, […] Artykuł Skok PiS na samorządy prawnicze podważy nasze prawo do sądu [Uchwały NRA i Rady Radców Prawnych] pochodzi z serwisu oko.press.
+

Oświadczenie skierowane do p.o. dyrektora generalnego Lasów Państwowych

Do mojego biura senatorskiego zwrócili się przedstawiciele samorządu z miasta Ciechanowa. Moi rozmówcy wskazali, ich zdaniem, niepokojącą działalność służb leśnych na obszarze miejskim Ciechanowa. Wskazują oni wycinkę drzewostanu Lasu Krubińskiego i Lasu Śmiecińskiego położonych na terenie miasta Ciechanów. Wspomniane 2 kompleksy leśne oczywiście podlegają obowiązującemu planowi urządzenia lasu. Niemniej jednak, co jest bardzo ważne, są […]
+

Tusk nie proponuje, Tusk wyraża wkurzenie. I wskazuje, kto jest winny. Czy to wystarczy, by wygrać?

„Po raz pierwszy w Polsce mamy bunt społeczny. To nie czas na propozycje, to czas na wyrażanie gniewu, wkurzenia ludzi” - powiedział mi polityk Platformy po konwencji, która 2 lipca 2022 odbyła się w Radomiu. Tego dnia Donald Tusk nie proponował rozwiązań, starał się być głosem ludzi. Nauczycieli, policjantów, osób dotkniętych inflacją i cenami energii […] Artykuł Tusk nie proponuje, Tusk wyraża wkurzenie. I wskazuje, kto jest winny. Czy to wystarczy, by wygrać? pochodzi z serwisu oko.press.
+

Rosja napiera na Donbas. Kluczowa bitwa o Słowiańsk [DZIEŃ 133 NA ŻYWO]

Po opanowaniu obwodu ługańskiego Rosjanie skupiają się teraz na obwodzie donieckim, chcą jak najszybciej zdobyć cały Donbas. Zbliża się kluczowa bitwa o Słowiańsk, na który Rosjanie napierają od północy i wschodu. Łotwa wznawia obowiązkową służbę wojskową . Na zdjęciu: pożar centralnego rynku w Słowiańsku po trafieniu rosyjską rakietą, 5 lipca. Fot. Miguel Medina, AFP. Najnowsze […] Artykuł Rosja napiera na Donbas. Kluczowa bitwa o Słowiańsk [DZIEŃ 133 NA ŻYWO] pochodzi z serwisu oko.press.
+